Když psí koupel, tak pouze šampony Vita Care

Vydal T.C.   |   Publikováno 18. 10. 2015

  • 1 / 1

Koupání vašeho čtyřnohého miláčka představuje určitý rituál, přestože se nekoná tak často. Někteří psi vodu přímo milují, jiní před puštěným kohoutkem úpně šílí. Ale mezi důležité a havní faktory v koupání psů patří, jakým šamponem pejska koupete.  

 

Zajeli jsme do společnosti Vitakraft www.vitakraf.cz , kde nám odborníci na našem trhu vysvětlili jak jsou důležité psí šampony. 

Proč je důležité, aby se pro mytí psů používaly šampony vyrobené speciálně pro psy a ne lidské?
Je potřeba si uvědomit, že psí srst není stejná jako lidské vlasy. Většina psů má srst s podsadou, což vyžaduje speciální šampon s účinkem snadnějšího vymývání, aby na kůži nezůstaly zbytky přípravku a nepodráždily ji. Většina psích šamponů také dokáže bojovat proti vnějším parazitům, má dezinfekční účinek a pěstící přídavky.

Je rozdíl, jestli je šampon určený pro krátkou nebo dlouhou srst?
Šampony pro dlouhou srst obvykle obsahují větší množství kondicionéru, díky kterému se dlouhá srst lépe rozčesává. Oba šampony by ale měly stejně dobře pečovat o pokožku psa a udržovat srst lesklou a hebkou.

Musí šampony pro psy obsahovat nějakou např. látku, která je při mytí pro jejich srst nezbytná?
Neexistuje látka, která by byla přímo nezbytná pro mytí psů. Je ale důležité, aby šampon obsahoval látky, které nevysoušejí psí srst ani kůži, nebo nezpůsobovaly podráždění. Každý pes ale může být citlivý na jinou složku šamponu. Proto je potřeba zkoušet různé druhy a zjišťovat, která složka je pro psa nejvhodnější.

Nevysušují tyto šampony příliš psí srst?
Psí šampony obsahují speciální složky, které zabraňují vysušování srsti – například norkový olej, nebo lanolin.

Co použít, pokud má pes delší srst a je zacuchaná nebo šňůrovitá?
Pro psa s delší srstí je vhodné používat šampony obsahující kondicionér, nebo jej používat zvlášť po vykoupání. Obzvlášť důležité je pravidelné vyčesávání srsti. Některé rasy jsou výjimečné svou šňůrovitou srstí, která se češe jen zřídka a pouze prsty. U většiny psů se ale zacuchání dá předcházet správným a pravidelným kartáčováním a vyčesáváním.

Je lepší používat nejprve šampon a až po něm rozčesávadlo nebo je možné použít šampon, který již rozčesávadlo obsahuje. Je výsledek stejný?
Šampony pro psy s delší srstí již rozčesávací prostředky obsahují. Kondicionéry ale obsahují koncentrovanější množství rozčesávacího přípravku, jeho účinek tedy bývá viditelnější.

Kdysi se prodával na dobré rozčesávání norkový olej, po kterém opravdu nebyl problém i zplstnatělou srst rozčesat. Existuje na bezproblémové rozčesání i nějaký váš výrobek?
Všechny naše šampony obsahují norkový olej pro snadnější rozčesávání a péči o srst.

Můžete nám říct, jaký je rozdíl mezi šamponem a mýdlem na srst?
Rozdíl ve funkčnosti šamponu a mýdla není. Liší se pouze způsob aplikace.

K čemu je v psích šamponech, které prodáváte, citronela, cedrový olej, tea tree oil, ginko, aloe vera, extrakt z ořechu, hloh, výtažek z heřmánku apod.?
Všechny přidané složky zlepšují funkci šamponu – citronela, cedrový olej a tea tree olej mají antiparazitní účinek, ginko podporuje správné prokrvení pokožky, aloe vera a heřmánek mají zklidňující účinek při svědění a ekzémech, extrakt z ořechu přirozeně zvýrazní tmavou barvu srsti a hloh omezuje její zažloutnutí.

Je opravdu rozdíl, pokud se např. černý pes umyje v šamponu určeném pro černou barvu a ne v univerzálním šamponu?
Šampony pro tmavé psy obsahují složky, které podporují sytost barvy. Šampon samotný je tmavší na první pohled a pomáhá udržovat sytost barvy. Stejně jako šampon pro bílou srst pečuje o to, aby nezažloutla, tak i tmavá srst potřebuje udržovat svůj sytý lesk.

Existuje nějaký šampon, který zabraňuje nebo potlačuje klasický nepříjemný pach zvířete?
Všechny naše šampony po vykoupání potlačí zápach zvířete. V závislosti na rase se koupání opakuje v různých periodách. U většiny plemen ale veterináři doporučují koupání pouze dvakrát či třikrát do roka, a to kvůli nežádoucímu odstranění přirozené mastnoty srsti, která chrání mikroflóru kůže. Vždy je potřeba informovat se na internetu nebo u veterináře podle rasy psa.

Vaše řada Vita Care obsahuje i čistící ubrousky pro psy. Ty jsou vhodné k jakému použití?
Řada Vita Care obsahuje ubrousky na čištění očí, uší, tlapek a také srsti. Ty jsou vhodné především v případech, kdy nemáte možnost psa umýt šamponem. Ubrousky poskytují jemnou a především hygienickou péči.

 

Se společností Vitakfraft jsme pro Vás připravili další báječnou soutěž o 5ks koupelových baíčků pro Vašeho pejska. 

Soutěž ukončena !


Všem výhercům gratulujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtěte více
Novinky
Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Nabízíme práci na HPP, VPP, smlouvy i studentům nebo čerstvým absolventům po škole. Získáte náskok před ostatními a zkušenosti, ze kterých můžete těžit po celý život. Naše ... čtěte hned

Speciály
Most zamilovaných na Kampě

Most zamilovaných na Kampě

Nejen na svátek sv. Valentýna se můžete inspirovat novou tradicí, která vyžaduje zakoupení více či méně bytelného visacího zámku a při romantické procházce Prahou jej společně ... čtěte hned

Holení bez pořezání

Holení bez pořezání

Kdo by neznal ten nepříjemný pocit, když se při holení nešťastnou náhodou pořeže. A to nemluvíme hned o nějaké břitvě, ale o obyčejné žiletce, s kterou to není nic ... čtěte hned

Fakta o pornu – rekordy a bizarnosti

Fakta o pornu – rekordy a bizarnosti

O rekordech a bizarnostech v pornu se toho příliš nepíše a nepublikuje. Málokdo ví, který pornoherec má nejdelší penis, co dělá držitelka největšího poprsí Lolo Ferrari, ... čtěte hned