Co o vás napoví držení sklenice

Vydal T.C.   |   Publikováno 16. 03. 2017


Jednou až se půjdete někam do společnosti pobavit třeba s přáteli, zkontrolujte, jak držíte sklenici a co tím ostatním říkáte. Kdo to zná, ten totiž dokáže právě podle držení sklenice odhadnut, kdo jste a jakou máte povahu.  

Britský psycholog Glen Wilson ve své studii popsal a pojmenoval několik základních typů lidí, které můžete ve společnosti potkat. Rozdělil je do osmi skupin. Poznáte se v některé?

Koketky a flirtéři
Nejčastěji se tak chovají ženy, ale ani muži nesou výjimkou. Osoba stojí vzpřímeně tak, aby dávala všem na odiv svou postavu a vnady. Držení těla zdůrazňují sklenicí, kterou drží za baňku jednou rukou před svým hrudníkem a prsty druhé ruky se velmi často dotýkají buď okraje nápoje, nebo si s ním hrají jinak. Dávají najevo svůj vyvinutý hrudník, což se týká někdy i mužů. Občas také ženy ledabyle namáčí svůj prst do nápoje a následně ho olizují.
Doporučení: Pokud si nechcete pokazit vztah, komunikujte jen obezřetně. Pokud hledáte partnera, vzhůru do toho.

Drbny
Tyto osoby poznáte tak, že jsou většinou hodně nakloněny k protějšku, kterému cosi vykládají. A nezřídka, a těžko říct proč, u toho sedí u stolku. Svou sklenici drží za baňku a své vyprávění doprovázejí poměrně viditelnou gestikulací, kdy k tomu i mávají svou sklenkou.
Doporučení: Pokud s nimi vstoupíte do jakékoli debaty, dřív nebo později vás někde pomluví.

Milovníci zábavy
Je prozradí to, že jsou většinou ve skupince jiných lidí, baví se, smějí a jsou společenští. V ruce mívají nezřídka lahev, kterou drží přibližně u pasu a z které si krátce upíjejí. Pokud mají sklenici, také ji drží volně a nenuceně. Jejich ramena bývají vždy uvolněná.
Doporučení: Konverzace s nimi bude jistě zábavná, ale nečekejte plodnou diskuzi. Vše je jen sranda, vše je ok a vše je naprosto free.

Ledové královny
Toto označení patří výlučně ženám, které se chovají chladně až obranně a i tak vystupují. Svou sklenici drží pevně a rozhodně v ruce, která je přitisknuta před tělem v úrovni břicha. Druhá ruka je nad první, takže sklenka je poněkud skryta loktem této ruky, které směřuje až k obličeji a dlaň nebo prst se dotýká líce. 
Doporučení: Snaha o komunikaci s těmito lidmi povětšinou selhává a nemá smysl se ani pokoušet o konverzaci.

Samotáři
Znamením, s kým máte tu čest, je to, že sklenici drží oběma rukama a jakoby si ji chránili a byla jejich ohroženým středobodem. A nikdy ji nemají prázdnou, ale vždy se v ní skrývá alespoň jeden lok pro případ potřeby.
Doporučení: Pokud se chcete s tímto člověkem bavit, musíte být rozvážní, citliví, pomalí a možná i pronést nějaký ten kompliment. Pokud v dotyčném vyvoláte pocit bezpečí a sebevědomí, pustí se s vámi do hovoru.

Playboy
Tento muž je velice sebevědomí. Většinou bývá i atraktivní nebo tak alespoň vystupuje s pocitem, že se všem líbí. Svou sklenici využívá jako falický symbol, díky čemuž si s ní také velmi sugestivně až podmanivě hraje. Velmi často je majetnický, rád se svého protějšku dotýká a nejlépe mu je v blízkosti ženského pohlaví. Jeho postoj působí vyzývavě, je mírně rozkročen s rukou v pase nebo se jen ležérně dotýká stolku.
Doporučení: Do debaty s ním vstoupit můžete, pokud vám nebude vadit, že nejspíš každá třetí věta bude mít sexuální podtext.

Macho
Svou image dává najevo rozmáchlými teritoriálními gesty, je přehnaně sebevědomí až arogantní a pije jen z lahve nebo vysoké sklenice. Většinou zabírá i široký prostor. Pokud sedí u stolu, je na židli většinou odsunutý a svůj nápoj drží na stole v natažené ruce. Jeho posed je uvolněný až nespolečenský, nohy nataženy a roztaženy před sebou. Potřebuje společnost, která ho obdivuje a vyzdvihuje jeho ego.
Doporučení: Jestli nejste z těch, kdo tohle umí snášet, obdivovat ho a potažmo jej i pochválit, pryč od něj.

Tyran a despota
Nemusí se jednat jen o muže, ale i o ženu lesbického smýšlení. Pije většinou pivo z půllitru nebo tupláku, což představuje i jeho/její zbraň. Svírá ho velmi pevně a gestikuluje s ním. Velice rychle se rozčílí a k násilí nemá daleko i jen kvůli slovní přestřelce a argumentům.
Doporučení: Přistupujte k němu obezřetně a své kroky pečlivě promýšlejte.

 

 

 

 

 

 

Čtěte více
Novinky
Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Nabízíme práci na HPP, VPP, smlouvy i studentům nebo čerstvým absolventům po škole. Získáte náskok před ostatními a zkušenosti, ze kterých můžete těžit po celý život. Naše ... čtěte hned

Speciály
Most zamilovaných na Kampě

Most zamilovaných na Kampě

Nejen na svátek sv. Valentýna se můžete inspirovat novou tradicí, která vyžaduje zakoupení více či méně bytelného visacího zámku a při romantické procházce Prahou jej společně ... čtěte hned

Holení bez pořezání

Holení bez pořezání

Kdo by neznal ten nepříjemný pocit, když se při holení nešťastnou náhodou pořeže. A to nemluvíme hned o nějaké břitvě, ale o obyčejné žiletce, s kterou to není nic ... čtěte hned

Fakta o pornu – rekordy a bizarnosti

Fakta o pornu – rekordy a bizarnosti

O rekordech a bizarnostech v pornu se toho příliš nepíše a nepublikuje. Málokdo ví, který pornoherec má nejdelší penis, co dělá držitelka největšího poprsí Lolo Ferrari, ... čtěte hned