Holení bez pořezání

Vydal T.C.   |   Publikováno 10. 11. 2015

  • 1 / 1

Kdo by neznal ten nepříjemný pocit, když se při holení nešťastnou náhodou pořeže. A to nemluvíme hned o nějaké břitvě, ale o obyčejné žiletce, s kterou to není nic neobvyklého. Jenže tomu má být teď konec. Řešení se jmenuje Skarp.   

 

Výrobci tohoto zázraku jsou dva Švédi, kteří svůj patent odhalili až po osmi létech výzkumu. Peníze (celkem milion dolarů) získali prostřednictvím webu Kickstarter a nový vynález má být konečně uveden do prodeje v březnu příštího roku. Prozatím je jeho cena stanovena na přibližně 159 dolarů (asi 4 000Kč).

O co vlastně jde

Nástroj vypadá jako něco mezi žiletkou a hokejkou. Připomíná tvarem sice běžný strojek, ale ten k řezání vousů a chlupů využívá laserový paprsek světla. Oholení s ním je údajně naprosto skvělé a dokonalé.

Strojek dokáže seříznout vousy na kůži a přitom samotnou kůži poškodit nemůže. Navíc má daleko vyšší životnost než jakékoli běžné žiletky. Jeho výdrž je až padesát tisíc hodin a laserové světlo je napájeno jednou AAA baterií, která je navíc dobíjecí.

Dalším bonusem je skutečnost, že k dokonalému oholení nebude potřeba žádné holící pěny. A laserové světlo se ani neotupí, jak je tomu u dnešních žiletek. Podle výrobců odpadají i různá podráždění pokožky, které žiletky občas vyvolávají.

Strojek Skarp nevydává žádné ultrafialové záření, nevstupuje do pokožky a působí jen na vousy a chlupy. Podle Švédských výrobců není strojkem možné se jakkoli poranit.

Švédští výrobce nejsou žádní zelenáči v oblasti laserového ošetřování ochlupení. Morgan Gustavsson, který je jedním z nich, již v roce 1989 vynalezl metodu IPL, která se používá dodnes k depilaci a všemožným dermatologickým ošetřením. 

 

 

 

 

 

Čtěte více
Novinky
Tuto sobotu zamíří parní expres „Svatý Jiří“ na Řípskou pouť a do muzea

Tuto sobotu zamíří parní expres „Svatý Jiří“ na Řípskou pouť a do muzea

Tuto sobotu 22. dubna vypraví České dráhy parní vlak pod památnou horu Říp. Výchozí stanicí vlaku je nádraží Praha Braník s odjezdem v 9:00 hod. V Praze bude možné přistoupit ve ... čtěte hned

Speciály
Most zamilovaných na Kampě

Most zamilovaných na Kampě

Nejen na svátek sv. Valentýna se můžete inspirovat novou tradicí, která vyžaduje zakoupení více či méně bytelného visacího zámku a při romantické procházce Prahou jej společně ... čtěte hned

Holení bez pořezání

Holení bez pořezání

Kdo by neznal ten nepříjemný pocit, když se při holení nešťastnou náhodou pořeže. A to nemluvíme hned o nějaké břitvě, ale o obyčejné žiletce, s kterou to není nic ... čtěte hned

Fakta o pornu – rekordy a bizarnosti

Fakta o pornu – rekordy a bizarnosti

O rekordech a bizarnostech v pornu se toho příliš nepíše a nepublikuje. Málokdo ví, který pornoherec má nejdelší penis, co dělá držitelka největšího poprsí Lolo Ferrari, ... čtěte hned